Prva projektna radionica

U Velikoj vijećnici Fakulteta elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje, 11. i 12.lipnja 2019. je održana prva projektna radionica za izradu standarda zanimanja projekta Dig IT- Izrada standarda zanimanja i standarda kvalifikacija u djelatnostima računarstva.

U prvom dijelu su sudjelovali projektni timovi, gostujući predavač te relevantni poslodavci, nakon čega je uslijedio sastanak i dogovor projektnog tima oko standarda zanimanja u računarstvu.

Na dvodnevnoj radionici se definirala i metodologija za izradu anketnog upitnika i provedbu ankete za poslodavce, koja je sljedeći korak u izradi standarda zanimanja.

Završnu verziju dokumenta Metodologija za izradu standarda zanimanja Ministarstva rada i mirovinskog sustava namijenjenog korištenju u izradi projektom planiranih standarda zanimanja možete pronaći na poveznici: <http://www.kvalifikacije.hr/sites/default/files/documents-publications/2019-06/Metodologija%20za%20izradu%20standarda%20zanimanja.pdf>”